Senior Copywriter

Lokalizacja: Poznań lub zdalnie
Forma współpracy: praca na miejscu w biurze w centrum Poznania lub zdalnie + okazjonalne wizyty w Poznaniu

Dobre usługi powstają w sprawnych zespołach projektowych. Nasze składają się z reprezentantów różnorodnych specjalizacji, takich jak: technologie internetowe i mobilne, dietetyka, psychologia, projektowanie, UX, marketing, zarządzanie projektami.

Tworząc oraz dzieląc się naszymi internetowymi rozwiązaniami dietetycznymi i fitnesowymi, zmieniamy nawyki wielu tysięcy ludzi. Naszym flagowym (ale nie jedynym) projektem jest aplikacja powstała przy współpracy z Anną Lewandowską „Diet & Training by Ann”, która ma ponad 3 mln pobrań i wyróżnienia Apple w 21 krajach, w tym najbardziej prestiżowe App of the Day. Kreujemy własne produkty, mamy 100% decyzyjność w zakresie kierunków rozwoju oraz stabilny model biznesowy finansujący działanie firmy.

Aktualnie szukamy do działu marketingu osoby na stanowisko:

Poznań

…czyli poszukiwacza elementów, które zapadają w pamięć
Poznań, wielkopolskie-(praca w biurze na Grunwaldzie lub zdalnie)

Czytasz niezliczoną liczbę newsletterów, by analizować wykorzystane w nich techniki, a Super Bowl to dla Ciebie święto najlepszych scenariuszy reklam, a nie futbolu amerykańskiego? Liczysz na miejsce, w którym ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność?

Znasz klasyków reklamy, takich jak David Ogilvy, a nawet sięgasz do jego nauczycieli, np.: Claude’a Hopkinsa czy Johna Caplesa. Wiesz, kto stworzył koncept USP, ale jednocześnie jesteś świadomy, jak ważne są emocje, psychologia i wpływ na podświadomość w marketingu? Dobrze trafiłeś!

Jeżeli:

  • Posiadasz doświadczenie w tworzeniu sprzedażowych newsletterów i tekstów perswazyjnych na strony,
  • Masz co najmniej trzyletnie doświadczenie na podobnym stanowisku lub udokumentowane doświadczenie freelancerskie w tworzeniu kreatywnych, sprzedażowych materiałów tekstowych,
  • Nie tylko znasz, ale również swobodnie posługujesz się w swojej pracy metodami perswazji oraz językiem korzyści,
    bardzo dobrze znasz na język angielski,
  • Ważne – potrafisz pracować samodzielnie – nie czekasz na zadania, tylko wychodzisz z własnymi inicjatywami,
  • Możesz przesłać wraz z CV portfolio, które zawiera mailing sprzedażowy i tekst sprzedażowy na stronę lub z ogłoszenia prasowego,
  • Przykuwasz uwagę do szczegółów i jesteś w stanie od razu znaleźć kilka literówek i błędów gramatycznych w tym ogłoszeniu – zgłaszaj się do nas.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Doświadczenie w branży health & fitness,
  • Zainteresowania z zakresu psychologii / behawiorystyki,
  • Doświadczenie w zadaniach kreatywnych w języku angielskim.

Obowiązki taktyczno-strategiczne:

  • Praca przy wyznaczaniu USP poszczególnych brandów i ich różnicowanie (pozycjonowanie)
  • Wkład koncepcyjny przy tworzeniu kreacji
  • Dbanie o spójność komunikacyjną: reklama / landing / apps store page / onboarding / komunikaty wewnątrz aplikacji
  • Wyznaczanie segmentów klientów
  • Praca koncepcyjna przy szukaniu brand codes

Obowiązki operacyjne:

  • Przygotowywanie materiałów tekstowych na potrzeby sprzedażowe oraz wizerunkowe typu:
  • Content marketing
  • Mobile marketing — push notifications, in-app messages
  • Email marketing
  • Social media
  • Współpraca z innymi działami firmy – głównie produktem (team dietetyki oraz fitness)
  • Współpraca i nadzór nad native speakerami przy projektach w innych językach niż j. polski

Oferujemy:

  • Pracę przy międzynarodowych projektach, które są używane przez dziesiątki tysięcy osób na całym świecie i wywierają realny wpływ na ich życie
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów – jesteśmy zwinną firmą, szybko wdrażamy nowe rozwiązania
  • Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności
  • Nowoczesne narzędzia pracy
  • Zdrowe obiady za darmo – w 100% refundujemy codzienny, smaczny i zdrowy obiad z cateringu przy pracy w biurze
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Kartę Multisport
  • Szybką ścieżkę rozwoju – rozwijamy się dynamicznie, co stwarza dla Ciebie najlepszą okazję do awansu oraz wyższych zarobków, ale także większej odpowiedzialności,
  • Pracę w nowoczesnym i wygodnym biurze w centrum Poznania (lub możliwość pracy zdalnej z regularnymi wizytami w biurze)
  • Last but not least – jeśli chcesz rozwijać się w obszarze marketingu w internecie, DietLabs jest idealnym miejscem. Nasza firma powiązana jest kapitałowo ze Sprawny.Marketing oraz MaxROY.Agnecy, dlatego masz nieograniczony dostęp do najnowszej wiedzy (szkolenia, konferencje, prenumerata Magazynu Sprawny.Marketing, wewnętrzna międzyfirmowa grupa dyskusyjna, międzyfirmowe spotkania i wymiana doświadczeń i pomysłów). Ścieżka szkoleń i materiały edukacyjne już na Ciebie czekają!

Chcesz zobaczyć, kto pracuje w DietLabs? Kliknij tutaj.
Poniżej możesz wysłuchać wywiadu z Tomkiem Frontczakiem – Head of Marketing w DietLabs (a także założycielem SprawnyMarketing.pl i współzałożycielem Agencji MaxROY.com).

Swoje CV lub link do uzupełnionego LinkedIn wyślij na adres patrycja.cieciel@dietlabs.pl wpisując w tytule maila “Senior Copywriter”.

Wywiad z Tomkiem Frontczakiem, Head of Marketing w DietLabs: